venuste-yasam-izi

Venüs ’te Yaşam İzi: Biyolojik Kökenli Fosfin Keşfedilmiş Olabilir

0
21. yüzyılın ilk çeyreğini bile daha bitirmeden bilim insanları bir keşifte bulundu: Fosfin.
uzaya-gonderen-space-hero-yarismasi

Kazananı Uzaya Gönderecek Yarışma: Space Hero

0
Neil Armstrong hemen her çocuğun uzay ile ilgili hayal kurmasını sağladı. Onun ardından büyüyen birkaç şanslı ve seçkin çocuk astronot olabildiyse de milyonlarcası için uzay hala balkonlardan hayretle izlenen bir bilinmez. Fakat Deadline ’da yer alan bir haber bu çocuklar için umut olabilir.
dunyaya-carpacak-olan-asteroid

NASA, Dünya’ya Yaklaşacak 5 Asteroid Tespit Edildiğini Açıkladı

0
NASA, bu hafta içerisinde minimum 5 asteroidin Dünya'dan teğet geçeceğini ancak bu durum oldukça yakın mesafelerden gerçekleşeceğini açıkladı.
spacex-internet-hizini-yukselten-starlink-uydulari

İnternet Hızını 100 Mbps’e Çıkaran 60 Starlink Uydusu

0
SpaceX şirketi, geçtiğimiz saatler içerisinde 12.kez uzaya Starlink adı verilen uyduları uzaya göndermiştir.
spacex-starlink-uydusu

SpaceX Starlink Uydusu: Erken İnternet Hız Testleri Büyüledi

0
Teknoloji ve uzay söz konusu olunca çığır açan SpaceX'in internet bağlantısı takımyıldızı olan Starlink, en önemli seviyelere hız artışı sağlayabilir.
jim-green

Jim Green, Uzaylı Hayatının Yakında Keşfedileceğini Söyledi

0
SETI Enstitüsünden kıdemli gökbilimci Seth Shostak 21 Mayıs Çarşamba günkü Bilim, Uzay ve Teknoloji Temsilciler Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, "Dünya'nın ötesinde herhangi bir yaşam olup olmadığı kanıtlanmadı," dedi.
nasa-kozmik-nesneler

NASA, kozmik nesnelerin resmi olmayan takma adlarını değiştirdi

0
Gezegenler, galaksiler ve bulutsular gibi kozmik nesnelerin hepsinin resmi isimleri vardır, ancak NASA ayrıca onlara tipik olarak resmi olmayan takma adlar da verir. Amerikan uzay ajansı, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı çevreleyen sorunları ele almak için bu takma adlardan bazılarını yeniden incelemeye çalışıyor, böylece ayrımcılığı ve eşitsizliği teşvik etmediklerinden emin olmak istiyorlar.
dunya-ve-duz

Dünya’nın Düz Olmadığının Kanıtları

0
İnsanlık, Dünya'nın birkaç bin yıldır düz değil yuvarlak olduğunu biliyor ve düz olmadığını kanıtlayan daha fazla yöntemi bu yazıda göstereceğiz.
spacex-starship-sn5

SpaceX, Starship SN5 roketini başarıyla test etti

0
SpaceX Starship SN5 prototipi Salı günü Texas'taki SpaceX’in Boca Chica test sitesinden 150 metrelik bir test uçuşu gerçekleştirdi.
evrenimiz-buyuyor

Evrenimiz, tahmin edilenden yüzde 9 daha hızlı büyüyor

0
Gökbilimciler; yıldız görüntülerini ve Şili, Avrupa, ABD verilerini birleştirerek evrenimizin tahmin edilenden yüzde 9 daha hızlı büyüdüğünü ortaya koydu.
blue-moon-aya-yolculuk-yapacak

Ay’a yolculuğun önünü açan Blue Moon, 2024’de ilk uçuşunu yapacak

0
Jeff Bezos, Blue Moon aracının ilk uçuşunu yapacağı tarihi açıkladı. Böylece, insanların Ay’a yolculuğunun ve uzay çalışmalarının önü açılacak.

Popüler İçerikler