dwayne-johnson-film

IMDB Puan Sıralamalı En İyi 10 Dwayne Johnson Filmi

0
Oyunculuk yeteneği, fiziği ve karizmasıyla rol aldığı her yapımda göz dolduran Johnson’ın filmlerini sizler için derledik. Puan sıralamasına uygun olarak inceleyeceğimiz filmlerinden izlemedikleriniz varsa rehber niteliği taşıyacak bir liste olacaktır.
soundbeamer

Müziği Beyninize Gönderecek Yeni Teknoloji: SoundBeamer 1.0

0
Uzun süredir kulaklıklarla alakalı yeni gelişmelere adeta açtık. Beklediğimiz haber İsrail’den geldi. Ultrasonik dalgalar sayesinde müziği dinlemeye yeni bir deneyim kazandıracak olan bu cihazı biz duyunca çok heyecanlandık, bakalım siz ne düşüneceksiniz.
play-store-uygulamalar

Google Play ve Apple ‘ın Ücretsiz Oyun ve Uygulamaları

0
Android kullanıcıları için çok kısa süreliğine ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulama ve oyunları sizler için derledik.
fiyuva-sanal-asistan

Türkiye’nin Yeni Sanal Asistanı: FİYUVA

0
FİYUVA platformu; alıcıların firması, sitesi veya diğer alanlarda ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlayan bir platformdur. FİYUVA Türkiye'nin yeni sanal asistanı olma yolunda ilerleyiş göstermektedir. 12 Kasım 2020 tarihinde hizmetlerini kullanıcılarına açmış ve güvenilir sipariş oluşturma imkânını yürürlüğe koymuştur.
nvidia-dlss

Nvidia DLSS Nedir, Nasıl Çalışır?

0
Teknolojinin zirvesinde yer alan Nvidia DLSS, oyunlara yeni bir çağ atlatması beklenen bir yapay zeka ve görsellik alanında kendini aşmış bir yapıya sahiptir. Yani kısaca siz oyununuzu oynarken arkadan yapay bir zeka, oyunu sizin için daha güzel ve uygun bir hale getirmekte.
google-chrome-telefon

Chrome Üzerinden Telefon Numarası Gönderme Nasıl Yapılır?

0
Google Chrome üzerinden telefona numara paylaşma işlemi şimdilik sadece Android tabanlı telefonlar üzerinde gerçekleştirebilmek mümkün. Fakat yapılan açıklamalara göre bu durumun değişmesi için çalışma yapılmaktadır.
birlesik-krallik-kripto-para-birimleri

Birleşik Krallık Kripto Para Birimlerinin Perakende Tüketicilere Satışını Yasakladı

0
İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda gibi ülkelerin ve pek çok da adanın bünyesinde bulunduğu Birleşik Krallık Kripto para birimlerinin perakende tüketicilere satışını uygun bulmadı ve yasakladı.
samsung-katlanabilir-ekranli-akilli-telefon

Samsung ‘Işıklı Mışıklı’ Katlanabilir Ekranlı Telefon Üzerinde Çalışıyor

0
Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından tanınan ve onaylanan bu patent ile Samsung Galaxy Z Fold2 modelini referans alarak LED aydınlatmalı, katlanabilir bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
deadpool-uc

Deadpool 3’te Yer Alması Muhtemel Marvel Karakterleri

0
Bu yazımızda sizler için Marvel’ın çok merak edilen filmi Deadpool 3’te yer alması muhtemel Marvel karakterlerini derledik.
bitcoin-ve-sanal-varliklar

Bitcoin ve Kripto Paralara Vergi mi Geliyor?

0
Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de Orta Vadeli Program yayınlandı. Orta Vadeli Program kapsamında 2021-2023 döneminde bitcoin ve sanal varlıkların vergilendirmesi ile ilgili de söylemlerde bulunuldu.
sosyal-medya-yasasi

‘Sosyal Medya Yasası’ ile Gündeme Gelen ‘Unutulma Hakkı’ Nedir?

0
Sizler için bu yazımızda sosyal medya ile ilgili gelen yeni yasa ve bu yasanın içindeki unutulma hakkı hakkında bilgiler topladık.
ios-14-gelistirici-beta-surumu

iOS 14.2 Geliştirici Beta Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler

0
Bu yazımızda sizlere Apple’ın iOS ve iPadOS 14.2’ye getirdiği beta sürümündeki yeni özelliklerden bahsedeceğiz.
yapay-zeka-sirketlerde-etik-sorunlar

Yapay Zeka, Şirketlerin Yüzde 90’ında Etik Sorunlara Yol Açıyor

0
Artık karar alıcı konumda bulunan yapay zeka ile ilgili bazı şikayetler var. Daha önceki yazılarımızda yapay zekanın yapamadığı bir şeyden bahsetmiştik, bu şikayetler de onunla ilgili: ahlaki karar verme.
exxen-hangi-dizi-ve-programlarla-gelecek

Acun Ilıcalı ’nın Yeni Platformu ‘Exxen’ Hangi Dizi, Film ve Programlarla...

0
Acun Ilıcalı tıpkı Netflix, Amazon Prime ya da Blu TV gibi bir dijital platform kurma işine girişti. Şimdilik çok fazla bilgi sahibi olmadığımız bu platformun adı: Exxen.
snapchat-beden-algisi-bozuklugu

Snapchat Filtreleri, İnsan Psikolojisini Nasıl Etkiliyor?

0
Özellikle son zamanlarda çoğunlukla Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerde ve kadınlarda yaygın olarak görülen bir psikolojik algı bozukluğu ortaya çıktı. Bu algı bozukluğu gençler ve ergenler için fazlasıyla tehdit oluşturuyor. İngiliz doktor Tijion Esho tarafından Snapchat Şekil Algısı Bozukluğu (Snapchat Dysmorphia) olarak adlandırılan bu durum bir hali ciddi.
kitaptan-sinemaya-uyarlanan-filmler

Kitaptan Sinemaya Uyarlanan Etkileyici 10 Film

0
Bu yazımızda sizlere kitaplardan uyarlanan ve çok sevilen 10 film hakkında bahsediyoruz.
dunyanin-ilk-hidrojen-yakitli-ucagi

Dünya’nın İlk Hidrojen Yakıtlı Elektrikli Uçağı İlk Kalkışını Yaptı

0
Elektrikli arabalara da oldukça fazla yatırım yapılıyor. Elektrikli ulaşım yollarında yatırım yapılan bir alan da uçak.
dijital-bilgiler-dunyanin-kutlesini-tuketiyor

Dijital Bilgiler Dünya ’nın Kütlesini Tüketir mi?

0
Dünya ve kirlilik ya da enerji söz konusu olunca aklımıza ilk olarak nükleer santraller ve su kirliliği gibi şeyler geliyor. Ancak insanlık Dünya ’yı dijital bilgi üreterek de oldukça fazla tüketiyor.
yeteri-kadar-destek-bulursa-dunyayi-kurtaracak-inovasyon

Yeterli Desteği Bulursa Dünyayı Kurtaracak 12 İnovasyon

0
Teknoloji, dünyamızı kurtaracak inovasyon çalışmaları yapmaya başladı bile. Bu yazımızda sizler için bu çalışmaları derledik.
uzayli-istilasi-temali-bilim-kurgu-filmleri

Uzaylı İstilası Temalı 15 Kaliteli Bilim Kurgu Filmi

0
Uzaylı istilası temalı bilim kurgu filmleri belki de bir nebze de olsa gerçeklik içerdiği için büyük bir hayran kitlesine sahip. Biz de sizler için bu yazımızda 15 kaliteli bilim kurgu filmini derledik.

Popüler İçerikler