ios-14-gelistirici-beta-surumu

iOS 14.2 Geliştirici Beta Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler

0
Bu yazımızda sizlere Apple’ın iOS ve iPadOS 14.2’ye getirdiği beta sürümündeki yeni özelliklerden bahsedeceğiz.
yapay-zeka-sirketlerde-etik-sorunlar

Yapay Zeka, Şirketlerin Yüzde 90’ında Etik Sorunlara Yol Açıyor

0
Artık karar alıcı konumda bulunan yapay zeka ile ilgili bazı şikayetler var. Daha önceki yazılarımızda yapay zekanın yapamadığı bir şeyden bahsetmiştik, bu şikayetler de onunla ilgili: ahlaki karar verme.
exxen-hangi-dizi-ve-programlarla-gelecek

Acun Ilıcalı ’nın Yeni Platformu ‘Exxen’ Hangi Dizi, Film ve Programlarla...

0
Acun Ilıcalı tıpkı Netflix, Amazon Prime ya da Blu TV gibi bir dijital platform kurma işine girişti. Şimdilik çok fazla bilgi sahibi olmadığımız bu platformun adı: Exxen.
snapchat-beden-algisi-bozuklugu

Snapchat Filtreleri, İnsan Psikolojisini Nasıl Etkiliyor?

0
Özellikle son zamanlarda çoğunlukla Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerde ve kadınlarda yaygın olarak görülen bir psikolojik algı bozukluğu ortaya çıktı. Bu algı bozukluğu gençler ve ergenler için fazlasıyla tehdit oluşturuyor. İngiliz doktor Tijion Esho tarafından Snapchat Şekil Algısı Bozukluğu (Snapchat Dysmorphia) olarak adlandırılan bu durum bir hali ciddi.
kitaptan-sinemaya-uyarlanan-filmler

Bir Kitaptan Sinemaya Uyarlanan Etkileyici 10 Film

0
Bu yazımızda sizlere kitaplardan uyarlanan ve çok sevilen 10 film hakkında bahsediyoruz.
dunyanin-ilk-hidrojen-yakitli-ucagi

Dünya’nın İlk Hidrojen Yakıtlı Elektrikli Uçağı İlk Kalkışını Yaptı

0
Elektrikli arabalara da oldukça fazla yatırım yapılıyor. Elektrikli ulaşım yollarında yatırım yapılan bir alan da uçak.
dijital-bilgiler-dunyanin-kutlesini-tuketiyor

Dijital Bilgiler Dünya ’nın Kütlesini Tüketir mi?

0
Dünya ve kirlilik ya da enerji söz konusu olunca aklımıza ilk olarak nükleer santraller ve su kirliliği gibi şeyler geliyor. Ancak insanlık Dünya ’yı dijital bilgi üreterek de oldukça fazla tüketiyor.
yeteri-kadar-destek-bulursa-dunyayi-kurtaracak-inovasyon

Yeterli Desteği Bulursa Dünyayı Kurtaracak 12 İnovasyon

0
Teknoloji, dünyamızı kurtaracak inovasyon çalışmaları yapmaya başladı bile. Bu yazımızda sizler için bu çalışmaları derledik.
uzayli-istilasi-temali-bilim-kurgu-filmleri

Uzaylı İstilası Temalı 15 Kaliteli Bilim Kurgu Filmi

0
Uzaylı istilası temalı bilim kurgu filmleri belki de bir nebze de olsa gerçeklik içerdiği için büyük bir hayran kitlesine sahip. Biz de sizler için bu yazımızda 15 kaliteli bilim kurgu filmini derledik.
yapay-zeka-yapamadigi-seyler

Yapay Zeka ve Hala Yapamadığı 6 Şey

0
Her gün ilerleyen teknoloji yapay zekayı mükemmelleştirecek mi yoksa bunun bir sonu var mı hala bilmiyoruz. Ancak Big Data ’da bile kullanılan yapay zeka hiç değilse şimdilik her şeyi yapamıyor. Sizin için bu yazımızda yapay zekanın yapamadığı 6 şeyden bahsettik.
google-green-nedir

Google Green Nedir, Neyi Amaçlıyor?

0
Sosyal sorumluluklarını yerine getiren ilk firmalar arasında yer alan Google ’ın yeni projesi kendi elektriğini üretmek.
dunyanin-en-eski-filmi-yapay-zeka

Dünyanın En Eski Filmi Yapay Zekâ Teknolojisi İle Yenilendi

0
YouTuber Denis, dünyanın hayatta kalan ve bilinen en eski film görüntülerini yenilemek için yapay zekâ teknolojisini kullanarak yenilemiştir.
xiaomi-5g-yaris-araci

Xiaomi, 5G’li Yarış Aracıyla Gerçek Bir Yarış Kazandı

0
Xiaomi, 5G 'nin neler sunabileceğini gösteren bir test gerçekleştirdi.
neuralink-elon-musk-araci

Elon Musk, İnsan Beynini Bilgisayarlara Bağlayan Neuralink ‘i Tanıttı

0
Elon Musk, geçen günlerde düzenlenen bir etkinlikte insan beynini bilgisayara bağlayan bir teknolojiyi tanıttı. Elon Musk’ın aslında kafatasına ve beyne elektrot iplikleri yerleştirebilen küçük bir robotun yeni versiyonunu tanıtması bekleniyordu. Fakat Elon Musk, kulağa çok fütüristik gelen bir teknolojiyi tanıttı.
apple-suda-yuzen-magazasi

Apple, Suda Yüzen İlk Teknoloji Mağazasını Açıyor

0
Apple, bu sefer telefon ya da tablet değil çok büyük ve bulunduğu konum dolayısıyla garip bir mağaza açtı.
sanal-sosyallesme

Sanal Sosyalleşmeye Doğru

0
Çağımızın yeni bir sorunu sanal sosyalleşme olacağa benziyor. Sanal sosyalleşme de ne, nasıl bir kavram bu… Özellikle gençler ve çocuklar artık gerçek hayat sosyalleşmesi yerine kendilerince geliştirmiş oldukları sanal ortamlarda sosyalleşmeye başladılar. Bu sanal sosyalleşmede aklınıza gelebilecek her şey var.
ataturk-teknoloji

Atatürk ve Bilgisayar

0
Siz çok az şey yapıp çok şey isterken; kendilerini insanlığa, bilime, uluslarına adamış ve karşılığında hiç bir şey beklememiş Atatürk ve diğer saygın kişileri bırakın rahat uyusunlar.
russell-kirsch

Piksel Mucidi Russell Kirsch 91 Yaşında Öldü

0
Pikseli icat etmekle ve dünyanın ilk dijital fotoğrafını taramakla tanınan bir bilgisayar bilimcisi olan Russell Kirsch 91 yaşında öldü. Kendisi o dönemlerde teknoloji alanında öncülerden biriydi.
iptv

IPTV Nedir, Nasıl Çalışır?

0
IPTV, internetin canlı veya talep üzerine olan TV programları ve videoları sunmak için kullanıldığı İnternet Tabanlı Protokol Televizyonu anlamına gelir. IPTV, dijital televizyon hizmetinin aboneye geniş bant veya internet bağlantısı aracılığıyla İnternet protokol teknolojisi ile ulaştırıldığı bir sistemdir.
cadillac-lyriq

Elektrik motorlu ilk Cadillac Lyriq

0
Cadillac'ın lüks elektrikli araç pazarına ilk girişi, keskin bir tasarıma ve modern bir kabine sahip bir konsept otomobil tarafından önizlenen Lyriq SUV olacak. Cadillac, hem tek motorlu arkadan çekişli hem de çift motorlu dört tekerlekten çekişli modellerin sunulacağını ve yeni SUV'sinin 300 milden fazla sürüş menziline sahip olacağını söylüyor.