Şirketler, özellikle de büyük teknoloji şirketleri, her gün piyasayı takip etmeli ve çıkan yenilikleri yakalamalıdır. Eğer yapabiliyorlarsa piyasada öncü konuma geçmelidir. Elbette ki bu her zaman kolay değil, hele rekabet ettiğiniz sektörde Apple gibi bir dev varsa. İşte bu yüzden Samsung, piyasada çığır açacak bir çalışmaya imza atacak gibi duruyor.

samsung-katlanabilir-ekranli-akilli-telefon

Samsung, uzun yıllardır diyebileceğimiz bir süre için Apple’ın arkasında kalmıştı. Apple, yaptığı yeniliklerle adeta pazara yön veriyordu. Ancak 1 Ekim’de işlet biraz değişti diyebiliriz.

Samsung 1 Ekim 2020’de almış olduğu patenti duyurdu. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından tanınan ve onaylanan bu patent ile Samsung Galaxy Z Fold2 modelini referans alarak LED aydınlatmalı, katlanabilir bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni telefonun genel tasarımı Galaxy Z Fold2 ile tamamen aynı gibi görünüyor. Ancak LED aydınlatmaları ile kullanıcıyı kendine çekecektir. Piyasaya ‘ışıklı mışıklı’ telefon sürerek Samsung’un nasıl bir başarı elde edeceğini göreceğiz.

Işıklı telefon ne kadar yeni ve ne kadar talep görür henüz bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var; katlanabilir ışıklı telefon baya caka satacak.

Samsung’un Yeni Patenti İşte Böyle Görünüyor

samsung-katlanabilir-akilli-telefon

Görünen o ki Samsung sürekli yenilik çıkaran ve gerçek anlamda lider konumunu almış olan Apple’dan iyice sıkıldı. Sektörü yöneten ve (Apple’ın açık ara her alanda başı çektiği) tasarım konusunda da adından bahsettiren bir şirket olmayı istiyor.

Samsung bu isteğini Galaxy Z Fold2 ile gösterdi. Bahsettiğimiz modelin menteşelerini ışıklandırarak da bu doğrultuda kararlı bir adım attığını söylemek mümkün. Malum, tüketimin ucu bucağı olmadığı gibi tasarımın da sınırları yok. Işıklı katlanabilir bir telefon çoğumuzun aklına gelmeyecek türden bir inovasyon.

Bu ışıklı model üretimi daha ne kadar sürer, Samsung diğer modellerini de ışıklandırma yoluna gider mi henüz bilmiyoruz. Muhtemelen bu karar Galaxy Z Fold2 modelinin ışıklı versiyonunun satışları ile belirlenecek.

Ancak LED aydınlatmaları başka yerlerden de tanıyoruz öyle değil mi? Önceki yazılarımızdan birinde Razer’ın oyuncular için çıkarttığı logosu ışıklı kredi kartından bahsetmiştik örneğin. Kredi kartlarına kadar inmeden çoğu oyuncu bilgisayarında da aydınlatmalar olduğunu görüyoruz. Bu da ister istemez bizleri acaba Samsung da böyle bir pazarlama stratejisi izleyecek mi sorusuna götürüyor.

samsung

Şimdilik şirket tarafından bu doğrultuda bir açıklama gelmemiş de olsa eğer Galaxy Z Fold2 modelinin menteşeleri LED ışıklarla renklendirilmiş bir oyuncu telefonu olması planlanıyorsa bu telefonun tek özelliği göz alıcı tasarımı olmamalı. Eğer Samsung pazarını değiştirip işin içine oyuncuları da katacaksa grafiklerinden hızına telefonlarında geliştirmesi gereken çok fazla özellik olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz