Pubg oyunu için çok karşılaşılan bir hata. Msvcp140.dll yazılım hatası genellikle PUBG oynamak isteyen oyuncuların son dönemde sıkça gördüğü bir hata olmaktadır. Bu yazımızda siz kullanıcılara tüm sorularınız yanıtlamış olacağız.

msvcp140.dll Nedir ve Yazılım Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Bunların yanı sıra, msvcp140.dll indir sorgusu sırasında çıkan oldukça güvenilir birkaç siteden bahsedeceğiz. Bunun yazımızda sizlere sağlıklı bir DLL dosyası bulmanızı sağlayacağız.

pubg oyun hatası

Fakat öncelik olarak bilmeyenler için ”DLL Dosyası Nedir? bundan bahsetmemiz gerekir. DLL ‘nin İngilizce açılımı Dynamic Link Libraries ‘dir. Türkçe çevirisi ise Dinamik Bağlantı Kütüphanesi olmaktadır. Farklı programların benzer işlemler yaparken aynı kaynak üzerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Msvcp140.dll Yazılım Hatası Nedir?

Msvcp140.dll hatası zaman zaman ortaya çıkan çok yaygın olan bir hata olarak görülmektedir. Bu hata genelde, sizlerin çevrimiçi bir oyun, Skype veya diğer yardımcı uygulamaları açmaya çalıştığınız sırada ortaya çıktığı biliniyor.

Msvcp140.dll Yazılım Hatasının Kendini Göstermesi

Msvcp140.dll hatası tarafınıza geliyorsa, muhtemelen bu hata gerekli dosyanın kaybolduğu, bozulduğu veya tam olarak düzgün çalışmadığı için oluyor olabilir.

Bu sebeple, ilgili program msvcp140.dll yazılım DLL ‘si onarılmadan çalışmaz. Eğer kendi bilgisayarınızda Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 bilgisayarınızda yüklü değilse msvcp140.dll dosyası ile iletişime geçen hiçbir Pubg veya bir başka oyun ya da programın çalışmaması normaldir. Bunun sebebi de veri paketinin gerekli tüm DLL dosyalarını bulmaya yaramasıdır.

Msvcp140.dll Hatasının Geri Dönüşüm Kutusu İle Çözümü

Msvcp140.dll missing, cannot find msvcp140.dll please reinstall this application” ya da Türkçeye çevrilmesi sonucu “kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü msvcp140.dll dosyası bulunamadı”  sebebi şeklinde bir hata alabiliyorsanız, bunun sebebi ilgili dosyayı yanlışlıkla silmiş olabilmenizden kaynaklanmaktadır. Eğer bu silme işlemini Shift + Delete şeklinde yapmadıysanız, msvcp140.dll dosyası bilgisayarınızdaki Geri Dönüşüm Kutusu verilen silinen dosyaların depolandığı dosyada olabilmesinden kaynaklı olabilir.

pubg
pubg

Msvcp140.dll Hatasının Yeniden Yükleme İle Çözümü

Eğer bir programı çalıştıracağınız zaman, program msvcp140.dll bilgisayarınızda eksiktir. Bu hatayı alıyorsanız ancak bu hatayı başka programlarda görmüyorsanız, Programı o dosyaya yeniden yükleyebilirsiniz. Bu şekilde kayıp olarak görülen msvcp140.dll dosyası yeniden yükleme işlemi ile tekrar görülebilir.

Programı da silmek için yapmanız gereken işlemler Ayarlar kısmından ”Uygulamalar ve Özellikler” kısmına girdikten sonra başlatmaya çalıştığınız sırada hata veren programı seçip silmeniz gerekmektedir. Ardından, elinizde varsa yükleme dosyasından yoksa da internete girerek uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz.

Msvcp140.dll Hatasının Windows Güncellemeleri İle Çözümü

Windows güncellemeleri bilgisayarınız üzerinde düzgün bir şekilde çalışması için çok önemli olmaktadır. Ayrıca, güncelleme ile gelen güvenlik ekleme veya eklemeleri de yazılımların hackerlar tarafından kullanılmasını çok zorlayacaktır.

Bunun dışında, bu gelen güncelleştirmeleri yapmak msvcp140.dll missing hatasını çözebiliyor.

Windows güncelleştirmelerini yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey; Ayarlar kısmına girmek olacaktır. Daha sonrasında Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına girdikten sonra Güncelleştirmeleri Denetle butonuna basarak güncelleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz