Kalp pilleri için değişim başlıyor. Yeni nesil kalp pillerinde, kalp atışları elektrik enerjisine çevrilerek sürdürülebilir bir döngü oluşturmak hedeflenecek.

Hayatımızda ikinci plana koyamayacağımız tek şey, sağlık. Sağlığımızı korumanın en önemli yolu da, kalbimizi korumaktan geçiyor. Ancak hepimiz bu konuda şanslı olamayabiliyoruz. Gerçi dünyadaki her şeyin insanlık için olduğu noktasında buluştuğumuzda; şans kavramını geride tutmanın, yarar sağlayacağını düşünüyoruz.

kalp-atislarindan-gucunu-alan-kalp-pilleri

Kalp pilleri, hastalıkların en önemli tedavi yöntemlerinden biri. Bu yüzden, yeryüzündeki milyonlarca hastaya umut olmakta. Ancak büyük avantajların yanında, önemli dezavantajlar da olmuyor değil.

Kalp pillerinin dezavantajları da var

Kalp pilleri, hastaları hayata bağlayan sayılı tıbbi cihazlardan biri olmanın yanında; belli aralıklarla değiştirilmesi gibi, riskli operasyonlara da neden oluyor. Bu riskleri ortadan kaldırarak, daha iyi yaşam standartları oluşturmayı amaç edinen bilim insanları, ses getirecek bir çalışmanın önünü açtı.

Bu amaçla üretilmesi planlanan yeni nesil kalp pillerinde, kalp atışları elektrik enerjisine çevrilerek sürdürülebilir bir döngü oluşturmak hedeflenecek. Yapılan çalışmaların şuan için başlangıç aşamasında olduğunu ve kesin sonuçlar içermediğini söyleyebiliriz. Ancak çalışmaların tam anlamıyla istenilen seviyeye gelmesi durumunda; yeni nesil kalp pilleriyle, riskli ve pahalı operasyonların önüne geçilebileceğine inanılıyor.

kalp-pilleri-uretilecek

Ayrıca yapılan açıklamalarda, yeni nesil kalp pillerinin, sinirler ve kas uyarıcılarında da başarı sağlayabileceği vurgulandı. Bilim dünyasına olan güvenimizi, her geçen gün daha da arttıran çalışmalar devam ediyor. Sağlık alanındaki çalışmaların, birçok hastalığa çare bulmaya devam etmesi dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz