Her hafta bir süreliğine ücretsiz oyun sunan Epic Games büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. En son ücretsiz sunduğu Pikuniku oyunu ile birlikte gelecek hafta hangi oyunları ücretsiz sunacağı merak konusu olan Epic Games kullanıcılarının merakını çok bekletmeden giderdi. Önümüzdeki hafta oyun severlere 8-15 ekim tarihleri arasında iki oyun ücretsiz olarak Epic Games olarak sunulacak. Bu oyunlar toplamda değeri 70 Türk Lirası tutan ABZU ve Rising Storm 2: Vietnam oyunları oldu. Çok sevilen bu iki oyun hakkında detaylı bilgileri sizinle bu yazımızda paylaşıyoruz.

Epic Games İndirimleri: ABZU Nasıl Bir Oyun?

Alışık olduğumuz savaş ve türevi oyunların aksine ABZU benzersiz bir sualtı deneyimi sunan bir oyun olarak kullanıcıların karşısına çıktı. Steam değerlendirmelerinde “çok olumlu” olarak gösterilen oyun 2016’da piyasaya sürülmüştü. Oyun Grant Squid tarafından geliştirilip 505 Games tarafından sunuldu. ABZU farklı deneyimi ile oyuncular arasında çok sevildi.

abzu

ABZU Gereksinimleri

Epic Games tarafından 8-15 ekimde ücretsiz alınabilecek olan ABZU, yüksek bir işletim sistemi talep etmiyor. Windows 7 işletim sistemine sahip, 64 bit, ve 6 GB boş alanın yanında 6 GB boş alan gerekiyor. Ekran kartında ise GeForce GTX 750 veya Radeon R7 260X yeterli olacaktır. Bu arada 3,0 GHz iki çekirdekli işlemci de yine ABZU için bilgisayarınızda olması gereken özellikler arasında yer alıyor.

Tavsiye edilen özelliklerde ise ekran kartı, boş alan ve işletim sisteminde bir değişiklik yok. Ancak 8 RAM bellek ve 2,4 GHz dört çekirdekli işlemci ile de gayet keyifli bir oyun deneyimi yaşamanız mümkün.

Rising Storm 2: Vietnam Nasıl Bir Oyun?

Rising Storm 2: Vietnam adından da anlaşılabileceği gibi Vietnam Savaşı çevresinde gerçek bir savaş deneyimi arayanları tatmin edebilecek türden bir aksiyon oyunu. Özellikle FPS severler tarafından oldukça tutulan bu oyun Steam’de de başarısını kanıtlamış olacak ki değerlendirmelerden “çok olumlu” sonucuna ulaşmayı başardı. 2017’de oyun severler ile buluşan Rising Storm 2: Vietnam görüntü efektleriyle de oldukça zevkli bir deneyim sunuyor. Animatter Games ve Tripwire tarafından geliştirilen oyun, son zamanlarda savaş oyunu oynamak isteyen kullanıcılar için önümüzdeki hafta ücretsiz olacak.

rising-storm-iki-vietnam

Rising Storm 2: Vietnam Gereksinimleri

Rising Storm 2: Vietnam için Windows 7 SP1, 8 ve 10’un sadece 64 bit sürümlerinde oynanabildiğini söylemek gerekiyor. Intel Core i3 2.5GHz ya da AMD 4.0 GHz işlemci ile gayet rahat oynayabilirsiniz. GeForce GTX 460 veya ATI Radeon HD 5850 ekran kartı da yine Rising Storm 2: Vietnam için gerekenler arasında. Oyun için 4 GB RAM ve 60 GB depolama alanına ihtiyacınız var.

Oyun için tavsiye edilen depolama alanı ve işletim sistemi az önce bahsettiğimiz gibi ancak Intel core i5 3.2 GHz ya da AMD 4.0 GHz işlemci ve GeForce GTX 760 veya Radeon R9 270X ekran kartı ile de gayet keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda 6 RAM’a sahip bir bellekle de oyun kalitenizi arttırabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz