Hızlı ve öfkeli serisinden sonra Jumanji Film serisi ile hayran kitlesine birçok kişiyi daha kazandıran Dwayne Johnson’ın aktörlük kariyeri aslında oldukça köklü. 1999 yılında oyunculuğa başlayan aynı zamanda da şu anki müthiş fiziğinin mimarı olan güreş sporuyla ilgilenen Dwayne Johnson, kariyeri boyunca birçok film ve TV yapımında yer aldı. Oyunculuk yeteneği, fiziği ve karizmasıyla rol aldığı her yapımda göz dolduran Johnson’ın filmlerini sizler için derledik. Puan sıralamasına uygun olarak inceleyeceğimiz filmlerinden izlemedikleriniz varsa rehber niteliği taşıyacak bir liste olacaktır.

En İyi Dwayne Johnson Filmleri

Moana

2016 yılında gösterime giren 3 boyutlu müzikal animasyon filmi Moana izleyicilerin çoğunluğundan olumlu geri dönüş aldı. 7,6 puanla da listemize birinci sıradan giriş yapıyor.

Hızlı ve Öfkeli 5- Rio Soygunu (Fast and Furious- Fast Five)

2011 yapımı, Hızlı ve öfkeli serisinin 5. filmi Rio Soygunu 7,3 puanlamayla izlemeye değer yapımlardan. Dwayne Johnson ile birlikte klasik Hızlı ve Öfkeli ekibinden Vin Diesel ve Paul Walker da oldukça iyi birer oyunculuk çıkarmışlar.

Hızlı ve Öfkeli 6 (Fast and Furious 6)

Serinin devam filmi 2013 yılında, Rio Soygunundan çok kısa bir süre sonra gösterime girdi. Puanlaması ise 7,1

Hızlı ve Öfkeli 7 (Fast and Furious 7)

2015 yılında gösterime giren devam filminin puanlaması 7,1

Ringte Bir Aile (Fighting with My Family)

2019 yılında gösterime giren, yeni bir yapım olan bu filmi Drama- Komedi olarak sınıflandırabiliriz. 7,1 puana sahip bu filmde WWE starı güreşçi Paige’nin gerçek hikayesi konu alınmış. İçinizi ısıtacak bir aile hikayesi anlatılıyor.  Dwayne Johnson performansı ile göz dolduruyor.

Çete (Gridiron Gang)

2006 yılında vizyona giren bu yapımda, suç işleyen gençlerin bulunduğu bir ıslah evinde, kamp yöneticisi Sean Porter (The Rock) önderliğinde kurulan bir futbol takımının 4 haftada neler yapabildiği işleniyor. IMDB puanı ise 6,9

Jumanji: Vahşi Orman (Jumanji: Welcome to Jungle)

Jumanji serisinin 2. devam filmi olan Vahşi Orman, 2017 yılında gösterime girdi. 6,9 IMDB puanına sahip.

The Rundown

Dwayne Johnson bu filmde Amazon ormanlarında kaybolan oğlunu kurtarmaya çalışan bir babayı canlandırıyor. 2003 yılında gösterime giren bu filmin puanlaması ise 6,7.

Yedek Polisler (The Other Guys)

2010 yılında gösterime giren bu komedi filminde, hayalleri New York’un en iyi polisleri olmak olan bir grup arkadaşın yaşadığı absürd olaylar anlatılıyor. Puanı ise 6,6.

Muhbir (Snitch)

2013 yılında gösterime giren filmde, kumpasa uğrayıp suçsuz yere 20 yıl hapis yiyen oğlunu kurtarmak için dedektiflerle çalışan bir babanın yaşadıkları anlatılıyor. Puanlaması 6,4. Ile listemizdeki en düşük puanlı Dwayne Johnson filmi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz