Akıllı telefonlarda daha çok ”hipebasit” veya yarış oyunları popüler olsa da günümüzde FPS oyunlarının yeri de bir başkadır. Özellikle Call of Duty gibi oyunların mobil telefonlarda piyasaya sürülmüş halleri, daha fazla ilgi görmektedir.

Biz de sizler için mobil telefonlarınızda oynayabileceğiniz Call of Duty Mobile benzeri en iyi FPS oyunlarını göstereceğiz.

call-of-duty

PUBG Mobile FPS Oyunu

Listemizde en çok oynanan ve bilinen oyunlarından ilki, bilgisayar platformunda oynana Battle Royale oyun türüne ayrı bir soluk getiren PlayerUnknown’s Battleground oyunun mobil uyumlu hali olan PUBG Mobile oyunudur. Oyunun amacı 100 kişi olarak bir adaya atıldıktan sonra hayatta kalan son kişi olmak için savaştığınız ve bu savaşı da yerde bulduğunuz itemler sayesinde kazanmanızdır.

 • Boyutu: 2,4 GB’dir.
 • Puanı: 4,1’dir.

pubg-mobile

Fortnite Mobile FPS Oyunu

Listemizin en popüler oyunlarının arasında Fortnite oyunu da bulunmaktadır. Bilgisayar platformunda PUBG oyunun en dişli rakibi olarak tanınmaktadır. Aynı başarıyı mobil platformda göremeyen Fortnite oyunu, PUBG Mobile oyunu kadar tercih edilmiyor. Bilgisayar versiyonu olan Fortnite, hızlı ve eğlenceli olan Battle Royale mantığını mobil sisteme taşıyor. Oyunun PUBG kadar popüler olmaması ise Play Store uygulama mağazasında bulunmamasından kaynaklanmaktadır.

fortnite

Modern Combat 5 FPS Oyunu

Modern Combat oyunu, Android platformunda Call of Duty alternatifleri arasında oldukça popüler oyunlar olarak yer aldı. Serinin beşinci oyunu, hikâyesiyle oyuncularını pek de etkilemese de oyunun var olan grafikleri, grafiklere önem veren oyuncular için fazlasıyla tatmin edicidir. Oyun, hem tek oyunculu moda hem de çok oyunculu moda sahiptir.

 • Boyutu: 47 MB’dir.
 • Puanı: 4,1’dir.

modern-combat-5

Brothers in Arms 3 FPS Oyunu

Brothers in Arms 3 oyunu, Gameloft şirketinin geliştirdiği en iyi oyunlardan biri olduğu bilinmektedir. Aksiyon dolu FPS macerası isteyen kişiler için birebirdir.

 • Boyutu: 62 MB’dir.
 • Puanı: 4,4’dür.

brothers-in-arms-3

Garena Free Fire FPS Oyunu

PUBG Mobile‘a en çok benzeyen oyunlardan biri de Garena Free Fire oyunudur. PUBG Mobile‘ın oynanış mekaniğiyle hemen hemen aynı olan Garena Free Fire‘ın en büyük farkı, oyunların çok daha hızlı bitiyor olmasıdır. Garena Free Fire, 50 oyuncuyla 15 dakikalık maçlar sunuyor.

 • Boyutu: 46 MB’dir.
 • Puanı: 4,1’dir.

free-fire

Critical Ops: Multiplayer FPS Oyunu

Critical Ops FPS oyunu, Call of Duty Mobile’a çok benzemese de çok oyunculu FPS deneyimini gayet iyi bir şekilde sunmaktadır. Oyun daha çok Counter Strike‘a benzemekle birlikte üç bilindik oyun modu olmaktadır. Bunlar; Bomba, Takım Maçı ve Gun Game’dir.

 • Boyutu: 76 MB’dir.
 • Puanı: 4,2’dir.

critical-ops

Guns Of Boom FPS Oyunu

Guns of Boom tam olarak bir Battle Royale oyunu olmasa bile Fortnite‘ın küçük kardeşi gibidir. Çok oyunculu FPS oyunu olan Guns of Boom çok detaylı grafikler sunmaktan ziyade eğlenceli bir oyun olarak ortaya çıkmıştır.

 • Boyutu: 1,1 GB’dir.
 • Puanı: 4,0’dır.

guns-of-boom

Cyber Hunter FPS Oyunu

PUBG Mobile’a oldukça benzeyen mobil oyunlardan biri olan Cyber Hunter oyunu. Hem harita olarak hem de oynanış olarak PUBG Mobile‘a benzemektedir. Ancak Cyber Hunter oyunu, daha çok gelecek zaman geçen bir oyun deneyimi sunmaktadır. Bu kapsamda oyunda elektrikli silahlar gibi birçok gelecek teknolojisini barındıran özellikler bulunmaktadır.

 • Boyutu: 100 MB’dir.
 • Puanı: 4,0’dır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz