Önümüzdeki günlerden Apex Legend oyununun çapraz platform desteği alacağı açıklandı. Oyunun geliştiricisi olan Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamaya göre çapraz platform özelliği birkaç gün içinde Apex Legend oyunu için aktif olacak. Hazirandan beri beklenen destek beta sürümü ile Xbox One, PlayStation 4 ve bilgisayarlar için önümüzdeki hafta erişilebilir olacak. Böylece platform farkı göz ardı edilerek oyuncular istedikleri gibi oynama lüksüne kavuşacak.

apex-legends-capraz-platform

Çapraz İlerleme Desteği Sunulmayacak

Beta sürümü önümüzdeki birkaç gün içinde Xbox One, PlayStation 4 ve bilgisayar kullanıcıları için aktif hale getirilecek olan çapraz platform desteği birçok Apex Legends oyuncusunu sevindirdi. Hatta bu özellik sayesinde normalde Apex Legends oynamayan oyun severlerin de bu oyuna yönelmesi bekleniyor.

Ancak bu destek oyun severleri tam olarak tatmin etmeyebilir çünkü çapraz platform desteğinin yanında çapraz ilerleme desteği sunulmayacak. Çapraz ilerleme desteğinin sunulmaması örneğin Xbox One üzerinde kaydettiğiniz ilerlemenin bilgisayarınızda kaydedilmemiş olması anlamına geliyor.

Beta Sürümü Geliyor

Respawn Entertainment oyun severlerin önüne ilk olarak beta sürümü ile çıktı. Önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma geçilecek olan beta sürümü ile geliştirici şirket oyuna dair veri toplayacak ve toplanan bu veriler doğrultusunda sürüm üzerinde geliştirmeler ya da değişiklikler gerçekleştirecek. Pek çok oyun sever beta sürümünün ardından çapraz ilerleme desteğinin de gelmesini umut ediyor.

Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamaya göre çapraz platform desteği oyuna varsayılan olarak eklenecek. Şirket bu açıklamasının yanında yine oyun severleri hayal kırıklığına uğratacak bir açıklama daha yaptı.

Bu açıklamaya göre çapraz platform özelliği konsol ve bilgisayar kullanıcılarını ayıracak. Yani PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları kendi aralarında oynayabilecekken bilgisayar oyuncuları onlara dahil olamayacak. Bu da bilgisayar oyuncularının kendi arasında konsol oyuncularının da kendi arasında oynayabileceği anlamına geliyor.

apex-legends

Çapraz platform özelliği henüz aktifleştirilmedi. Respawn Entertaiment tarafından yapılan açıklamalarsa Apex Legends oyuncularını bir yandan sevindirse de diğer yandan çok da tatmin etmedi. Öncelikle beta sürümü ile oyuncuların karşısına çıkacak olan yeni özellik belki bir süre sonra iyileştirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz